5 skvělých důvodů, proč se učit cizí jazyk - Telf
Blog

5 skvělých důvodů, proč se učit cizí jazyk

Možná se k tomu už dlouho přemlouváte – konečně začnu studovat cizí jazyk! Ve finále vám ale nějak chybí odhodlání a snad i správná motivace. A to je pořádná škoda! Máme pro vás 5 skvělých důvodů, proč stojí za to do studia jít a každý student cizí řeči vám je určitě potvrdí.

Doba čtení: 5 minut

Cizí jazyk studuji, protože…

Důvody, proč se lidé pouští do studia cizího jazyka, bývají různé a zároveň podobné. Některé motivuje práce, která znalost cizí řeči vyžaduje. Pro jiné je důvodem škola, kde se cizí jazyk prostě učí. Někteří lidé chtějí zkusit něco nového, případně potřebují udržet krok s okolním světem a další lidé si prostě a jednoduše chtějí splnit svůj dávný sen.

Každý z těchto důvodů je maximálně důležitý a funguje jako osobní motivace, která nás ke studiu jazyka nejčastěji dovede. Vedle nich však existuje i řada dalších důvodů, pro které stojí se na studium jazyků vrhnout.

Vznikají spíše jako vedlejší produkt našeho snažení, jejich vliv na psychiku je ale zásadní a studium cizí řeči se díky nim stává maximálně smysluplnou záležitostí.

O které důvody jde?

Studium cizího jazyka stimuluje mozek

Jakmile se na studium cizího jazyka vrhnete, dostane váš mozek pořádnou dávku nových impulsů a stimulů. Díky tomu bude stále aktivně pracovat, zlepší se vaše paměť i logické myšlení a takřka zázračně se rozvine vaše kreativita. I z toho důvodů platí, že na cizí jazyk není nikdy pozdě! Udržuje nás to mladé, chytré a aktivní.

S cizím jazykem bude svět mnohem větší

Milujete Španělsko? Učte se španělsky. Znalost cizí řeči je přímou vstupenkou do kultury, která je s ní spojená. Díky ní lépe pochopíte historii dané země i energii lidí, kteří jazykem mluví. Dozvíte se více o tamním jídle, o hudbě i lidovém umění, všechno vám do sebe bude krásně zapadat. A příjemně jako doma se najednou budete cítit na více místech, než byste kdy čekali.

Učte se cizí jazyk a buďte sebevědomí a nezávislí

Naučit se cizí jazyk není rozhodně nic snadného a zvládnout to vám o 100% zvýší sebevědomí. A pomůže vám to také stát se mnohem více nezávislými – už se nebudete stresovat z každého volání do zahraničí, nebudete potřebovat pomoci s překlady, ani s tím, aby někdo něco objednával za vás. Zvládnete to sami a levou zadní!

S cizím jazykem si rozšíříte obzory

Jen si to představte – naučíte se anglicky a co všechno se najednou můžete dozvědět, kolik nových zážitků na vás čeká! Svou oblíbenou knížku si přečtete v originále a k tomu i spoustu dalších, ke kterým byste se jinak nedostali. U filmu jen občas mrknete na titulky, se svým oblíbeným zpěvákem si naplno zazpíváte a zprávy si klidně poslechnete v angličtině přímo na BBC. A nové přátele? Ty můžete hledat i za hranicemi, určitě si budete rozumět.

Budete mít radost – z cizího jazyka i ze sebe

Z každého zapamatovaného slovíčka, z každé věty, které budete rozumět, z každé sklenky vína, kterou zvládnete objednat i z každičkého jevu, který zvládnete pochopit a dokonce správně použít! Z toho všeho budete mít radost, budete na sebe hrdí a posune vás to dál. A za takové příjemné pocity studium jazyka stojí, nemyslíte?

Souhlasíte s námi, anebo je to podle vás i jinak? Našli jste se v některém z našich důvodů? Dejte nám vědět v komentářích, těšíme se na ně! A pokud jsme vás ke studiu cizího jazyka namotivovali, neváhejte a objednejte si některý z našich kurzů.