Podcasty: jednoduchý způsob, jak dostat cizí jazyk pod kůži - Telf
Blog

Podcasty: jednoduchý způsob, jak dostat cizí jazyk pod kůži 

podcast

Taky občas přemýšlíte, jak jednoduše, skoro bez práce a úplně zadarmo dostat do hlavy cizí jazyk? Vyzkoušejte podcasty! Do ucha vám bude ze sluchátek švitořit rodilý mluvčí a vy přitom můžete třeba dobíhat tramvaj nebo stát doma na hlavě. 

Co na tom, když třeba ze začátku moc nerozumíte. Věřte nám, že když se jazykem obklopíte, hodně rychle se to změní. S každou další odposlouchanou minutou to bude lepší a lepší. 

Jak z podcastů při studiu jazyků dostat co nejvíc? 

  • Zvykněte si poslouchat podcasty pravidelně a udělejte si z toho svou rutinu. Fantazii se při tom meze nekladou. Chodíte každé ráno se psem? Tak šup se sluchátky do uší. Nebaví vás mýt nádobí? Stiskněte play a místo plného dřezu se soustřeďte na podcast. 
  • Vybírejte si témata, která vás baví i v češtině. Ať už jste blázen do cestování, vaření, nebo se zajímáte o politiku, ke všemu najdete širokou nabídku podcastů snad ve všech myslitelných jazycích. 
  • Poslouchejte ideálně 10 minut každý den. Ani nebudete vědět jak a za chvíli vám začnou sama naskakovat slovíčka, která se častěji opakují. Jestli nemáte tolik času, vůbec nevadí. Jednoduše si podcast pusťte, kdykoli si vzpomenete. Jak se říká, lepší aspoň něco než nic, ne? 

Kde podcasty poslouchat? 

Pokud máte chytrý telefon, stáhněte si do něj aplikaci na poslech podcastů. Výběr je dneska opravdu široký: Spotify, SoundCloud, Apple Podcast, Google Podcasts, a další. Je to ta nejjednodušší cesta. Telefon totiž máte vždycky u sebe, když vás přepadne neodolatelná chuť si něco poslechnout. 

Podcasty ale můžete poslouchat i na počítači, notebooku nebo tabletu. Vyberte si, jaká varianta vám nejvíc vyhovuje a s nadšením do toho. 

Podcast na míru nejen Telfím studentům: TELF ENGLISH PODCAST

Ani my v Telfu nezůstáváme pozadu a vytvořili jsme pro vás vlastní česko–kanadský podcast. Z města Halifaxu na východním pobřeží Kanady se vám v něm ohlásí máma Kersti se svou dcerou Lilou. V rodné angličtině a s pořádným nadšením vám budou vyprávět o svém životě za oceánem, o své zemi, městě, práci, škole, přírodě i kamarádech, prostě o všem, čím v Novém Skotsku žijí a co by vás mohlo zajímat. Podcasty jsou úplně pro všechny ZDARMA a tak se může v angličtině zdokonalit opravdu každý.

Překvápko navíc?

Na našem webu vám přichystáme i přepis všech aktuálních dílů a praktická cvičení pro začátečníky i pokročilé. Snadno tak zkombinujete poslech i četbu, zkontrolujete, čemu nerozumíte, označíte slovíčka, která neznáte. Naše podcasty navazují na naše lekce angličtiny, kde si jednotlivá slovíčka můžete procvičit i pomocí odkazu na Quizlet. Budete tak díky tomu jistější a naučíte se zase o něco víc.  

Naše podcasty najdete na našem webu, ale také na YouTube, Spotify, SoundCloud, Apple Podcast a Google Podcast. Kersti a Lila se těší na slyšenou! 🙂