Call the doctor! Proč je angličtina pro zdravotníky tak důležitá? - Telf
Blog

Call the doctor! Proč je angličtina pro zdravotníky tak důležitá?

Možná angličtina na zdrávce nebo na medicíně nepatřila k vašim prioritám. Umíme si představit, že jste se radši šprtali na zkoušky z anatomie a slovíčka pouštěli jedním uchem tam a druhým ven. Dřív to možná i dávalo smysl – přece jen většina lékařů cizí jazyky pro každodenní praxi nepotřebovala. To se ale rychle mění.

Svět je čím dál propojenější a byla by škoda pořádně nevyužít příležitosti, které nabízí. Často k tomu ale potřebujete znát jiný jazyk než češtinu. Ideálně právě angličtinu, která se postupně stala univerzálním jazykem nejen medicíny, ale vědy jako takové.

Vydejte se na zkušenou do světa

Abyste cizí jazyk využili, nemusíte se hned stěhovat na zbytek života na druhý konec světa. Lékařská angličtina vás dostane i na krátkodobé zahraniční stáže – ať už pracovní, nebo studijní. Láká vás vyrazit do Spojených států, na Taiwan, do Austrálie nebo třeba do Afriky? Tam všude se bez angličtiny neobejdete. Je celkem jedno, jaký je v zemi oficiální jazyk – angličtinu uplatníte kdekoli.

Nebo by se vám líbilo zažít spíš pořádnou divočinu a dobrý pocit z dobrovolnictví? V organizacích, jako jsou třeba Lékaři bez hranic, se angličtina považuje za naprostou samozřejmost. Takže jestli ve vás dřímá duše dobrodruha, možná to stojí za zvážení, co vy na to?

Zdravotnická angličtina vás udrží v centru dění

Anglický jazyk se vám bude zaručeně hodit i na mezinárodních lékařských konferencích. Ten pocit, když bez překladatele pochytíte, o čem přednášející mluví… Co si budeme povídat, to je k nezaplacení. A na večerních rautech pak můžete vesele navazovat profesní kontakty, vyměňovat si zkušenosti a zákulisní historky s kolegy ze zahraničních nemocnic nebo zapříst přátelský hovor s kýmkoli vás jen napadne.

Jestli žádná konference zrovna není na obzoru, pořád tu máme internet. A s ním i tisíce odborných článků, novinek, webinářů a online školení. Většinu z toho – světe div se – opět v angličtině. Jestli se nechcete omezovat a čekat, co a kdy vám někdo přeloží, bude pro vás angličtina nerozlučným parťákem. Věřte tomu, že vám to za chvíli už ani nepřijde a budete louskat texty jeden za druhým.

Lékařská angličtina zachrání životy i u nás v Česku

Jako lékaři a sestry víte sami nejlíp, že české zdravotnictví je na skvělé úrovni. Navíc bývá finančně dostupné. To (a české pivo :-)) láká cizince z okolních zemí, kteří se k nám buď stěhují úplně nebo sem minimálně čas od času jezdí právě za lékařskými zákroky, které si ve své zemi nemůžou dovolit.

Kromě toho je Česká republika za normální necovidové situace oblíbeným cílem pro cestovatele z celého světa. A když je během dovolené přepadne nemoc nebo si nedejbože zlomí ruce, nohy a další části těla, potřebují samozřejmě ošetření v nemocnici nebo na pohotovosti. Lékař, který umí anglicky, je pro ně pak minimálně superhrdinou. Znalost angličtiny vám v tu chvíli hodně usnadní jinak rutinní práci a pomůže vám třeba zachránit i cizincův život.

Každodenní studium angličtiny pro lékaře

Když si vyberete některý z našich kurzů, během lekcí se zaměříte přesně na to, co sami chcete a potřebujete. Zajímá vás třeba angličtina pro zdravotní sestry, kterou využijete hlavně v České republice? Máte ji mít! Nebo se chystáte na zahraniční stáž a potřebujete se rychle nabiflovat důležitá slovíčka? Vaše přání je nám rozkazem. Zatím se to o nás moc neví, ale máme ve svých řadách lektorku, která se zabývá výhradně zdravotnickou angličtinou. Netahá proto lékařské termíny jen tak z klobouku, všechno má podložené léty praxe. Společně – jeden na jednoho – můžete každý den pracovat na vašich jazykových znalostech a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Neváhejte a pojďte to s námi zkusit!