Cizí jazyky nejsou jen pro mladé! 5 důvodů, proč by se do studia měl pustit každý senior - Telf
Blog

Cizí jazyky nejsou jen pro mladé! 5 důvodů, proč by se do studia měl pustit každý senior

Doby, kdy jsme se učili cizí jazyky jen ve škole, jsou ty tam. Dneska se do studia může pustit každý, kdo má chuť. Klidně i v pokročilém věku. Dřívější datum narození totiž rozhodně není překážka. Spíš naopak! Podívejte se, na jaké výhody se při studiu cizího jazyka můžete těšit, i když už vám není dvacet.

1. Konečně máte dost času

Moc dobře známe ten kolotoč práce – domácnost – péče o rodinu. To už máte díkybohu za sebou. Nechodíte domů každý den vyždímaní po osmi hodinách v kanceláři. Nemusíte se denně starat o děti, vyvářet večeře nebo uklízet hračky. Jen občas pohlídáte vnoučata. Po letech máte dost času sami na sebe a své zájmy.

„Celé roky jsem pracovala jako účetní. Domů jsem chodila utahaná a už se mi nechtělo o ničem dalším přemýšlet, natož se něco učit. Navíc na mě čekaly děti a domácnost. Jakmile jsem ale odešla do důchodu, najednou jsem měla spoustu elánu a s chutí jsem se pustila do studia angličtiny, o kterém jsem dlouho přemýšlela,” popisuje paní Jana.

2. Studiem jazyků aktivně trénujete mozek

Vědci nedávno zjistili, že právě studium jazyků pomáhá udržovat mozek v kondici. Mluvíte alespoň dvěma jazyky? Paráda! Podle odborníků tím oddálíte setkání s Alzheimerem průměrně o čtyři roky – na rozdíl od těch, kteří znají jen mateřštinu. Studium cizího jazyka prý totiž posiluje část mozku, která se stará o komplexní myšlení. Ať už je to jakkoli, za zkoušku to rozhodně stojí, nemyslíte?

Učení jazyka ale dokáže i jiné divy. Díky němu zvládnete dělat víc věcí najednou, začnete se lépe soustředit a udržíte krok s moderní technikou.

3. Nejen angličtina vám otevře cesty, o kterých jste snili

Láká vás cestování, ale máte strach, že se v cizině nedomluvíte? Nebo už vás nebaví objednávat si večeři rukama nohama? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Nemusíte mít hned deset jazykových certifikátů. Na to, abyste si na dovolené koupili jídlo nebo se zeptali na cestu, vám bohatě stačí základy jazyka. Ty navíc pochytíte rychleji, než si myslíte. A jsme zpátky u bodu číslo 1. Teď totiž máte čas vyjet do světa a užít si dovolenou svých snů.

Cestami do zahraničí ale vaše nové možnosti nekončí. Zavřete oči a představte si, co všechno najednou můžete dělat. Podívat na film v originále – a pozor, bez titulků. Přečíst si cizojazyčnou knihu. Zazpívat si písničky své oblíbené skupiny. Fantazii už se meze nekladou.

4. Máte se pravidelně na co těšit

Studium jazyka je hlavně zábava! Dozvíte se nové věci, rozšíříte si obzory a budete mít zase o něco bohatší život. Každý den si popovídáte s lektorkou, která bude mít čas a ucho jen pro vás. Někdy proberete novou gramatiku, příště procvičíte slovíčka a jindy si dáte svižnou konverzaci. Rozhodně to nebude nuda.

Tím, že se naučíte něco nového, si navíc zvýšíte sebevědomí. Nebudete mít pocit, že nestačíte svým dětem a vnoučatům. Bez větších problémů pochytíte i nové výrazy, které dospívající tak rádi používají.

5. Můžete využít slevy na kurzy

Na důchodu je skvělé, že spoustu věcí dostanete levněji. Je to taková odměna za vaši celoživotní práci. Tak proč toho nevyužít? Vedle tramvajenky to může být právě jazykové vzdělávání. My proto nabízíme lidem od 65 let slevu 20 % na všechny kurzy. Je jen na vás, jaký jazyk si vyberete nebo jakou zvolíte intenzitu. Vždycky u nás zaplatíte o pětinu méně. Podívejte se na naši nabídku a začněte se vzdělávat ještě dnes.